česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
Travelasist\ výlety po České republice\ Severní Čechy\
zpět

Jizerské hory

Informace
Akce
Památky
Služby
Mapa
Vytištěno z www.TravelAsist.cz
Rozhledny, rašeliniště a rázovitá architektura.
Popis trasy: Jablonec nad Nisou - Smržovka - Tanvald - Bedřichov - Frýdlant - Lázně Libverda - Hejnice
Délka trasy: cca 85 km

Seznam míst

Jablonec nad Nisou
jablonec nad nisouV Jablonci nad Nisou najdeme rovněž několik rozhleden.Věž na nové radnici a vyhlídková věž, která je součástí výletní restaurace Petřín.
Smržovka
smrzovkaStředisko sklářského a textilního průmyslu. Mezi památky patří barokní kostel sv. Archanděla Michaela, secesní domy na náměstí, železniční vijadukt na okraji Smržovky s...
Tanvald
tanvaldZimní sportovní centrum s rokokovým kostelem sv. Petra a Pavla. Z Tanvaldu do Kořenova vede ozubnicová železniční trať z počátku 20. stol.
Desná
desnaObec založená v 17. stol. Počátkem 20. stol. část obce zničena po protržení přehrady na Bílé Desné.V obci jsou dva pseudogotické kostely. V bývalé Riedlově vile stálá expozice skla.
Albrechtice v Jizerských horách
albrechtice v jizerskych horachMalebná obec pod Tanvaldským Špičákem s řadou zařízení cestovního ruchu, kostelem z18. stol. s rokokovou kazatelnou.
Josefův důl
josefuv dulDříve oblast sklářského průmyslu v současnosti především rekreační oblast s pseudogotickým kostelem a údolní přehradní nádrží nad obcí.
Bedřichov
bedrichovCentrum letní a zimní rekreace. Obec založena v 16. stol. u sklářské huti. V horní části obce je lyžařský stadión, cíl lyžařské jizerské padesátky.
Frýdlant
frydlantHistorické město a městská památková zóna. Počátky města jsou zaznamenány ve 13. stol.
Nové město pod Smrkem
nove mesto opd smrkemMěsto původně založili horníci, kteří těžili v blízkém Měděnci a rapické hoře cínovou, měděnou a železnou rudu. Při cestě k Měděnci...
Lázně Libverda
lazne libverdaLázeňské místo se známým pramenem Boží voda vzniklo v 17. stol. Ve 20. stol. byla obec povýšena na státní lázně.
Hejnice
hejniceNejvýznamější poutní místo Jizerských hor s chrámem z první pol. 18. stol. Z hejnic vedou turistické značené trasy k malebným vodopádům na severních svazích Jizerských hor.
Vrchol Špičák
spicak vrcholVrch 803 m s lyžařským areálem turistickou chatou a 18 m vysokou rozhlednou.
Černá studnice
cerna studniceNa nejvyšším výběžku (869 m) Černostudničního hřebene byla byla skalní vyhlídka, nyní rozhledna s turistickou chatou.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447