česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
Travelasist\ Praha\
zpět

Dům U Osla v kolébce

Informace
Akce
Památky
Služby
Vytištěno z www.TravelAsist.cz
Dům „U osla v kolébce“ je historický objekt na Jánském vršku ,pouhých pár kroků z Nerudovy ulice . Tento dům pochází z rudolfínské doby 16. století .
Domu vévodí upravený dvůr kde se nachází pozoruhodná barokní věž s prastarým, dřevěným, točitým schodištěm. Je z ní nádherný pohled po Malé Straně a Starém Městě.
Zde, vysoko nad střechami okolních domů, měl mít proslulý Magistr Edward Kelley svou tajnou alchymickou dílnu. Ten měl již v rodné Anglii rozpory se zákonem. Po tom co údajně padělal úřední listiny a katem mu byli uřezány obě uši, skrýval svou hanbu pod dlouhými vlasy.
Pověst domu praví, že jedna mladá matka, volající na Kelleyho ze dvora o pomoc pro své nemocné dítě, zahlédla při náhlém poryvu větru jeho uřezané uši a Kelley z jejího výrazu poznal, že jeho tajemství je prozrazeno. Ve zlosti svými kouzly přičaroval dítěti v kolébce oslí uši, ale matka své dítě vroucí modlitbou k Panně Marii zachránila a hrozných uší zbavila
Nyní je v tomto domě restaurace která nese jméno domu. V restauraci si můžete posedět u sklenky dobrého vína nebo plzeňského piva, s malým občerstvením či pořádným vydatným obědem.
Otevírací doba:
Otevřeno denně
11:00 - 22:00
Adresa:
Jánský vršek 240/15
11800 Praha 1-Malá Strana

Tel: 257 217 770
E-mail: rezervace@uoslavkolebce.cz
Web: http://www.uoslavkolebce.cz/ nové okno

Další možnosti:

Jan Blažej Santini- Aichel (Malá Strana)
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447