česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

International Wine Show Prague v hotelu Hilton již po osmnácté

(12.4. 2017)
Mezinárodní vinařský veletrh International Wine Show Prague je dnes již stabilní, zavedenou, odborníky ceněnou a vyhledávanou akcí v odvětví obchodu s vínem v České republice,  Toto pravidelné setkání vinařů, kde otevřeně dominuje obchodní podtón, se tradičně koná v elegantním prostředí atriového hotelu Hilton dvakrát v roce - na jaře a na podzim.
Jde o nejvýznamnější B2B vinařský event v České republice. Je určen jak pro domácí, tak zahraniční majitele vinařství a distributory vína, kteří mají zájem o nové obchodní partnery v Čechách, na Slovensku i na okolních trzích. Veletrh plní roli významné příležitosti pro získávání a výměnu obchodních kontaktů a informací. Široká prezentace vín je určena výhradně pro odborníky z oblasti nákupu a prodeje vína a nápojů, majitele a provozní barů, restaurací, hotelů, kaváren, vinoték, obchodníky z oblasti maloobchodu a velkoobchodu, distributory a importéry. Nechybějí ani odborní novináři a publicisté. Pro usnadnění komunikace mezi vystavovateli a návštěvníky je kapacita veletrhu omezena na cca 600 návštěvníků z vinařské branže. Cílem je, aby se vystavovatel mohl plně soustředit na prezentaci své produkce. Exkluzivitu akce zajišťuje z opačné strany také limitované množství vystavovatelů, jejichž počet je stanoven na maximálně osmdesát (letošního jarního veletrhu  se zúčastnilo 75 vystavovatelů). IWSP poskytuje zájemcům individuální servis při budování nových obchodních vztahů v České republice a na Slovensku. Smyslem je znásobit potenciál  IWSP a rozšířit služby pro jednotlivé vystavovatele. Předsevzetím organizátorů je vytvořit trvalou základnu pro vytváření kvalitních obchodních partnerství v oblasti obchodu s vínem.
Při každém veletrhu IWSP je také k dispozici magazín EnoMARKETING, spolehlivý průvodce účastníků. Podrobně informuje o všech novinkách, aktualitách, zajímavostech, vystavovatelích a vybraných vinařských tématech. Nechybějí rozhovory se zajímavými osobnostmi. Vinaři, vinařské asociace, sdružení, vinotéky, vinné bary a obchodníci mohou na jeho stránkách  informovat o svých produktech a novinkách. Magazín vychází v tištěné i online verzi čtyřikrát ročně a je zdarma distribuován všem významným subjektům v oblasti obchodu s vínem v České republice. Online verze časopisu je k dispozici na webových stránkách www.iwsp.cz.
IWSP je stěžejní událostí v Českém vinařském kalendáři.  Vinařství má v České republice tradici, sahající hluboko do historie a jeho úspěchy na světových soutěžích dokládají, že čeští a moravští vinaři vyrábějí vysoce kvalitní vína. Tuzemská výroba vína pokrývá v průměru 30 % zdejší spotřeby. Proto významnou roli hraje import. U českých spotřebitelů v posledních desetiletích vzrůstá nejen sama konzumace vína, ale i celkový zájem o vinařství ve všech jeho souvislostech. Ruku v ruce s tímto trendem stoupá i význam a užitek veletrhu IWSP.  
Ozdobou IWSP jsou již pravidelně velmi zajímaví hosté, mezi nimi i držitelé mezinárodně respektovaného titulu Master of Wine. Pod jejich vedením proběhly na letošním jarním veletrhu tzv. Masterclass – tedy tématické degustační programy. Například paní Romana Echensperger, MW představila produkci několika členských vinařství nejstarší německé asociace vinařů - VDP, Justin Knock MW uvedl vína z Kalifornie a nejlepší sommeliér Evropy (2009) a světa (2010) Luca Gardini uvedl sérii vybraných vín z produkce italské.  
V poslední době se organizátoři IWSP snaží – úspěšně – ozvláštnit nabídku něčím poněkud odlišným, jakousi „třešničkou na dortu“. V minulých akcích šlo např. o japonské saké, nebo moldavské koňaky. O letošním jarním veletrhu touto výjimečností byla degustace whisky značek Glencadam a Tomintoul na stánku Angus Dundee Distillers. Zájem byl pozoruhodný.
                                                                                                                           
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447