česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Sauna jako divadlo. Aqualand Moravia opět nabídne den plný saunových ceremoniálů

(17.1. 2017)
Každým rokem nabírá saunování na stále větší oblibě a s ním je napříč saunovými centry a wellness středisky na vzestupu i trend saunových ceremoniálů. Tuto pozoruhodnou kombinaci ozdravné kúry, relaxace a téměř divadelní show si můžete vychutnávat ve wellness zóně Aqualandu Moravia, Forum Romanum, po celou sobotu 21. ledna, kdy jihomoravský akvapark pořádá Den saunových ceremoniálů. Zájemci si mohou místa na ceremoniály rezervovat na e-mailu wellness@aqualand-moravia.cz nebo na recepci wellness areálu.
Mezi wellness procedurami se tradiční saunování těší dlouhodobé popularitě. V posledních letech se pak k jeho ozdravnému a odpočinkovému působení přidává nový zážitkový rozměr, a to prostřednictvím stále oblíbenějších saunových ceremoniálů. Právě těm bude ve wellness centru nejmodernějšího českého akvaparku Aqualandu Moravia v sobotu 21. ledna vyhrazeno celé odpoledne. „Na programu je 11 ceremoniálů pro finskou saunu a 4 peelingové rituály pro aroma lázeň. Při nich se předvedou místní i hostující mistři saunéři. Začíná se ve 13.00 hodin a ve 20.00 hodin akci zakončí jedinečné společné vystoupení 4 saunových mistrů,“ prozradil Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia. Ceremoniály budou trvat kolem 10 minut a lákavé jsou již jejich samotné názvy, kupříkladu Fantom opery, Údolí květů, Cesta Tibetem či Moulin Rouge.
Saunové ceremoniály probíhají pod taktovkou zkušeného mistra saunéra. Některé mohou mít pouze skromnou, relaxační podobu, kdy saunér polévá horké kameny vodou či aromatickou směsí a poté víří horký vzduch ručníkem či vějířem. Tím zvyšuje pocit horka a ozdravný účinek sauny. Samotné víření ovšem může probíhat velmi kreativně a blížit se umělecké performanci. Jindy saunový ceremoniál připomíná detailně promyšlenou divadelní show na konkrétní téma či pracující s příběhem. Saunér při něm může použít převlek, tematické dekorace, hudbu či světelné efekty dokreslující a podtrhující atmosféru představení. Oblíbené jsou též rituály spojené s kosmetickými procedurami, například různými druhy peelingů či zábalů.
Při saunových ceremoniálech je ovšem nutno dodržovat několik pravidel. Předně by návštěvníci měli respektovat časový harmonogram, aby probíhající ceremoniál nebyl rušen dalšími příchozími. Rovněž by představení nemělo být narušováno příliš hlasitým hovorem. Taktéž je potřeba dbát na základní pravidla saunování, například je nutné, aby si lidé při pobytu v sauně podložili celé tělo – včetně chodidel – prostěradlem. Odejít ze sauny naopak můžete kdykoliv – saunování je především ozdravným zážitkem, a pokud by vám bylo již příliš horko či vám například nedělalo dobře použité aroma, neváhejte a v tichosti saunu opusťte. Po skončení saunového rituálu je také vhodné navštívit relaxační místnost a, jako po každém saunování, doplnit tekutiny či se zchladit v bazénku. „V našem wellness centru mohu doporučit návštěvu Wellness baru, kde můžete přestávky mezi procedurami či jednotlivými ceremoniály strávit odpočinkem nad šálkem čaje či sklenicí ovocného shaku,“ dodává Petr Pavlacký.
 
 
Program Dne saunových ceremoniálů:
FINSKÁ SAUNA
13:00 Pozdrav ze Slovenska
14:00 Fantom opery
15:00 Údolí květů
16:00 Pán pekel
17:00 Magic Mentol
17:30 Cesta Tibetem
18:00 Cesta do divočiny
18:30 Těžký život herce
19:00 Moulin Rouge
19:30 Rovnováha elementů
20:00 Men At Work
(unikátní vystoupení 4 saunových mistrů)
AROMA LÁZEŇ
13:30 Meruňkový peeling
14:30 Ořechový peeling
15:30 Kokosový peeling
16:30 Olivový peeling
 
O Aqualandu Moravia
Aqualand Moravia je nejmodernějším a největším akvaparkem v České republice. Děti i dospělí se mohou vyřádit na 20 vnitřních a venkovních tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango určené až pro 3místné rafty si mohou v letních měsících návštěvníci vyzkoušet vůbec poprvé v České republice. K dispozici jsou, kromě jiných, i oblíbené celoročně otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Aqualand nabízí celkem 12 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního termálního vrtu, rozsáhlou wellness zónu Forum Romanum, sluneční a římské lázně, Imperium Restaurant a Coffeeland. Od května mohou lidé využívat i nový ubytovací komplex Aqualand Inn Hotel a vstupenky do akvaparku si lze zajistit díky novému e-shopu – http://www.aqualand-moravia.cz/vstupenky.
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447