česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Z Modravy k samotě Březník

(9.12. 2008)
Modravský potokZačínáme v rekreačním středisku Modrava, které v zimním období nabízí hned několik sjezdovek. Dříve v této dřevorubecké osadě stávala pila. Ze stejnojmeného rozcestí se po modré turistické značce vydáme směrem Březník po trase, která v délce 7,5 km nabízí mírné stoupání kolem Modravského potoka a okoloních lesů. První zajímavou zastávkou je modravský most, kde se nachází odpočívadlo.

Poté cesta pokračuje až k rozcestí Na Ztraceném, kde pokračuje rovně podél Modravského potoka. husté lesypostupně nahrazují suché smrkové porosty, které nás dovedou do Luzenského údolí. To se rozkládá pod samotou Březník. Osudy obyvatel této samoty zachytil ve svém románu Karel Klostrmann. Nyní tato hájovna slouží v zimě pohraničníkům a v létě jako občerstvení pro turisty.
Z Březníku se vrátíme stejnou cestou opět k rozcestí Na ztraceném, kde odbočíme po žluté značce do výraznějšího stoupání, které nás po dvou kilometrech přivede k Ptačí nádrži. Po té trasa pokračuje rovně k Filipově huti hustým lesním porostem starým více než 160 let. Roste zde tak kvalitní dřevo, že z něj vyrábějí hudební nástroje pro celou Evropu.

Malebná osada Filipova Huť byla pojmenována po majiteli tehdejší sklářské hutě, kterým byl Filip Kinský. Návštěvníkům se zde nabízí nádherný pohled na šumavské pohoří. Odtud už zbývá dokončit cestu klesáním v délce 2,5 km zpět do Modravy.

Výhodou této turistické trasy je její kouzlo v kterémkoliv ročním období. V létě nabídne krásnou pěší procházku a při dostatku sněhu stačí nazout běžecké lyže a absolvovat okruh po strojové údržovaných lyžařských stopách.
V Modravě pak můžete navštívit některou s příjemných hospůdek.
Přeji vám krásné chvíle v hvozdech Šumavy.FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447