česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Město Bechyně

(1.12. 2008)
Křižíkova dráhaNejeden turista najde odpočinek a úlevu v Libušiných lázních. Zdejší prameny léčí revmatické bolesti. Účinky místní léčivé vody byly prý tak věhlasné, že je vyhledávala dokonce i sama kněžna Libuše, podle níž jsou lázně pojmenovány. K rozkvětu lázní přispěl i František Křižík, když do Bechyně v roce 1903 přivedl z Tábora první elektrifikovanou železnici v Čechách. V roce 1928 překlenul hluboké údolí Lužnice ve výšce 50 metrů nad řekou ojedinělý železobetonový most nazývaný „Bechyňská duha“. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že po něm vedou společně dva typy dopravního spojení - silnice a železniční trat´ Křižíkovy elektrické dráhy.

Město Bechyně se může pochlubit svou bohatou keramickou tradicí, která se píše od 16. století, kdy se ve městě rozvíjelo hrnčířství a kamnářství. Tuto tradici vám přiblíží návštěva muzea keramiky, kde uvidíte unikátní ukázky keramické tvorby z celého světa. V roce 1884 byla ve městě otevřena nejstarší odborná keramická škola v Čechách.

KlášterJako každé správné město s nějakou historií i Bechyně oplývá množstvím hospod a romantických hospůdek, ve kterých se podávají pravá nefalšovaná česká jídla, jako je ovar, guláš, dršťková polévka, zavináče, utopenci nebo třeba tlačenka s cibulí. Ovšem nezapomínáme, že jsme ve městě sice na kopci, ale s velkou řekou, na jídelním lístku se tedy objevují i mnohé lahůdky z ryb - candát s citronem a sýrovou omáčkou nebo lín na kmínovém másle a podobné kulinářské skvosty. A řeka? Bechyňskou Lužnicí dobře znají i vodáci, často tu končí svou cestu po této řece a krom toho z úseku mezi Táborem a Bechyní dělá množství šlajsen velmi dobrodružnou projížďku.

foto:oficiální stránky města BechyněFaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447