česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

LIDOVÉ VÁNOCE V POLABÍ

(25.11. 2008)
29.11. - 30.12. 2008: Tradiční Vánoční výstava LIDOVÉ VÁNOCE V POLABÍ

Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem zve na tradiční vánoční výstavu „LIDOVÉ VÁNOCE V POLABÍ", která se koná od 29. listopadu do 30. prosince 2008.
Otevřeno je vždy v pátek, v sobotu a v neděli od 10 do 15 hodin, od 25. prosince je otevřeno denně (poslední vstup do muzea v 15 hodin).

Jako každoročně je vánoční výstava umístěna v celém areálu skanzenu. V interiérech chalup jsou scény ze života našich předků, předvádějící starobylé zvyky a obyčeje z času adventu a z období od vánočních svátky do Tří králů. Jsou zde předvedeny starodávné dračky a přástky, mikulášské obchůzky s nadílkou, barborky a lucky, předvánoční trhy a příprava na Vánoce v lidové kuchyni, Štědrý den s věštbami a pověrami i koledy a koledování ve vánočním čase.

Výstava je doplněna mnoha starými lidovými betlémy i současnými betlémy z nejrůznějších materiálů, ukázkami vánočních dekorací, návody na výrobu vánočních ozdob a drobných dárků. Zvláštní část výstavy tvoří velké kolekce papírových vystřihovacích betlémů a vánočních pohlednic z muzejních sbírek. Novinkou letošní vánoční výstavy je „Betlém z Přerova nad Labem od akad.mal. Jiřího Škopka" v tištěné podobě a také předvedený jako scéna v chalupě z Pojed.
http://polabskemuzeum.czFaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447