česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

GOLF Centrum Týniště nad Orlicí

(13.11. 2008)
Jedná se o zařízení, které zobrazuje pomocí projektoru na projekčním plátně skutečné fotografie golfového hřiště, uložené v paměti počítače. Každé hřiště je zobrazeno několika tisíci vysoce kvalitních barevných fotografií, což zaručuje dokonalou realitu pocitu hráče. Údery se provádí skutečnými golfovými míči v uzavřeném prostoru hrací kabiny proti projekčnímu plátnu. Před prvním úderem je hráči zobrazen plánek jamky zvolené ke hře. Po prvním úderu hráč na projekčním plátně sleduje let míče na jamku z pozice odpaliště. Na základě výpočtu místa dopadu míče je hráči promítnout nový obraz jamky z pozice dopadlého míče. Situace se opakuje, dokud míč není dohrán do jamky. Poté se na zvolenou dobu zobrazí výsledková karta s údaji o právě zahrané jamce a přehled dalších jamek ke hře. Tato může být kdykoliv vytištěna. Hra končí dohráním zvoleného počtu jamek. Najednou může hrát až 12 hráčů a zvolit můžou 5 různých hřišť a 5 způsobů hry.

K dispozici je i cvičná louka umožňující analýzu švihu a soutěže o nejdelší nebo nejpřesnější ránu.

Základem zařízení je velmi sofistikovaný měřící elektronický systém, umístěný pod odpalovací podložkou, snímající parametry hlavy golfové hole při úderu (rychlost před udeřením míče, úhel odchýlení od osy úderu, úhel odchýlení líce hlavy hole při úderu míče od kolmé pozice, místo líce hlavy hole kde byl zasažen míč) a počáteční rychlost udeřeného míče. Z těchto údajů spolu se zadáním parametrů hole (druh a číslo) je programem přesně vypočítána dráha letu míče, jeho dolet a místo jeho dopadu. Míče mohou být odpalovány ze skutečného týčka, nebo z umělé trávy.

Golfový simulátor umožňuje:
K dispozici je 5 golfových hřišť:
1) Coeur d´Alene ve státě Idaho, USA, ležící na jezeře nejkrásnější podle časopisu Golf Digest
2) Harbour Town v Jižní Karolíně, USA, na kterém se každý rok koná slavný turnaj Heritage Classic
3) Sugarloaf ve státě Maine, USA v nádherném horském terénu s rychle tekoucími bystřinami a říčkami
4) Prince v Kauai na Havaji, patřící k nejkrásnějším a nejnáročnějším na Havaji
5) Poipu Bay v malebném prostředí
Možnost nastavení doby zobrazení plánku golfové jamky, tabulky výsledků, velikosti míče a druhu patování
Vložení jmen až 12 hráčů
Výběr jednotlivých hráčů pro hru nebo sestavení týmů, nastavení počtu a pořadí jamek, druh hry a počet mulliganů

Po zahájení golfové hry je zobrazen pohled z odpaliště první vybrané jamky. Na tomto a každém dalším zobrazení při pokračování hry je možno zjistit následující údaje:
Jméno hráče, par hrané jamky, pořadí hráčovy rány na jamce, vzdálenost k orientačnímu bodu (zobrazen křížkem na ploše) vzdálenost k jamce a doporučená golfová hůl. Na pohledu z odpaliště je navíc zobrazeno číslo jamky a 3 vzdálenosti pro různá odpaliště (modré, bílé, červené). Dále je tu po odpalu několik sekund zobrazen pohyb hole odpalištěm a kontakt míče a hole.

Na horní liště je možné změnit hůl, zapnout zvuky okolí s diváky, zobrazit plánek jamky, udělit mulligan, zobrazit průběžné výsledky hry a zapnout zobrazení dráhy letu míče (přerušovaná čára během letu a po dobu cca 3 sec po dopadu míče).
Patování je možné buď automaticky, kdy po dosažení greenu s ohledem na vzdálenost jamky program přidělí hráči 1-3 údery, nebo manuálně do skutečné jamky v prostoru simulátoru.

Přijďte si zahrát do indoor golf centra vybaveného profesionálním vybavením, které zahrnuje:
- analyzátor švihu golfové hole
- 18ti jamkový golf simulátor
- patovací místnost
- pronájem vybavení
- odbornou radu
Mail: flobal@tiscali.czFaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447