česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Muzeum českého venkova, Zámek Kačina u Kutné Hory

(6.11. 2008)
Zámek Kačina patří k nejvýznamnějším empírovým stavbám v české republice. Nechal ho postavit hrabě J. R. Chotek v letech 1806 – 1822 pMuzeumodle plánů Ch. A. Schurichta J. Fischerem. Zámek je obklopen přírodním parkem navrženým N. Jacquidem. Chotkové, žili na Kačině až do roku 1911, kdy zemřel poslední z nich a zámek zdědil jeho synovec Quido Thun Hohenstain. Zámek mu byl v roce 1945 zkonfiskován a muzeum ho získalo počátkem 50. Let a postupně zde vybudovalo řadu expozic. Expozice muzea jsou pro svůj rozsah více jak 3000 m čtverečních do tří prohlídkových okruhů.
Expozice
Historie českého venkova - expozice seznamuje návštěvníky s dějinami pěstování jednotlivých zemědělských plodin a chovu jednotlivých druhů hospodářského zvířectva, venkovských řemesel a s dalšími dílčími stránkami života na venkově. Je přístupný volnou prohlídkou bez průvodce.
Dějiny rodu Chotků – druhý prohlídkový okruh je věnován dějinám rodu Chotků a jejich panství Nové Dvory a netradičním způsobem seznamuje s historií české šlechty na pozadí rodových dějin Chotků.
Expozice mimo centrální část zámku – Třetí prohlídkový okruh zahrnuje expozice zámeckou Chotkovskou knihovnu a divadlo, umístěné v samotných pavilonech a také venkovní expozice – skleníky a zahradu léčivých bylin. Zámeckým parkem prochází naučná stezka seznamující s historií zdejšího i ostatních Chotkovských parků.FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447