česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Charity Golf Party 2008

(aktualizováno 4.11. 2008)
Tato akce, která dříve nesla název Akcionářský turnaj, je pořádána od roku 1997. Od roku 2000 získala charitativní obsah a nový název - Charity Golf Party. Od této doby se podařilo vybrat přes 13.000.000 Kč, které byly vždy věnovány na charitativní účely.
Sdružení Pomocná TlapkaCharity Golf Party pořádá Golf Resort Karlovy Vary a.s. každoročně pro své obchodní partnery a to ve spolupráci se svým výhradním marketingovým partnerem Caverna Agency a.s. Celá akce by se samozřejmě nemohla uskutečnit bez pomoci dalších partnerů, kterými letos byli Kooperativa, pojišťovna, a.s., Ferona a.s., Zentiva a.s., GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary a.s., Oleaspol a.s., Moser, a.s., Severočeské doly a.s., Karlovarský porcelán a.s., FUJIFILM CZ, s.r.o., Provident Finacial s.r.o., Imperial Karlovy Vary a.s. a Golem, autodoprava s.r.o.

Hra Celá akce byla zahájena golfovým turnajem na letos excelentně připraveném hřišti Karlovy Vary Olšová Vrata a to kanónovým startem v 10.00 hod. Zvláštností tohoto turnaje je, že si hráči mohou vybrat typ hry a hraje se jak systém Texas scramble, tak i systém Stableford.

Pro nehrající účastníky byla připravena golfová škola s trenérem, turnaj v patování a také bohaté občerstvení zabezpečené společností GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary a.s. K dispozici bylo i relaxační centrum Pupp Relax Centrum vybudované přímo v klubovně areálu nabízející páru, masážní vanu a masérské služby.

Křest nového porcelánu Dvořák Po ukončení turnaje se účastníci akce odebrali do Grandhotelu Pupp, kde od 20.00 hodin proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen. Stalo se již tradicí, že je každoročně představen a pokřtěn nový porcelánový servis, a tak tomu bylo i letos. Představený servis Dvořák byl pokřtěn za účasti generální ředitele Karlovarského porcelánu a.s. pana Vlastimila Argmana, tvůrce servisu ak. arch. Jiřího Laštovičky a kmotra křtu a zároveň i moderátora večera pana Marka Ebena. Představený servis, tak jak byl tento večer naaranžován, byl nakonec také vydražen.

Během večera mohli hosté vyslechnout skvělé vystoupení Jitky Hosprové a Kateřiny Englichové, které zahrály skladbu Csárdás od V. Montiho a následně na to neméně excelentní vystoupení Lenky Filipové a Top Bandu Jana Smolíka.

Nejdůležitější částí večera byla charitativní dražba. Celý průběh dražby byl veden Markem Ebenem a podařilo se vybrat opravdu úctyhodnou částku. Loňský rekord 2.260.000,- Kč byl letos překonán částkou 3.030.000,-Kč.

Dražba Vybraná částka byla rozdělena na předem určené nadace a to:

* 1.265.000,-Kč na Nadaci „Pohyb bez pomoci“ zřízenou Doc. PaedDr. Pavlem Kolářem
* 1.265.000,-Kč na Obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky
* 250.000,-Kč na Český tenisový svaz vozíčkářů
* 250.000,-Kč na Obecně prospěšnou společnost Domov Sue Ryder


Na tom, že se podařilo vybrat takto vysokou částku, se bezpochyby podílel i pečlivý výběr dražených předmětů, kterými byly:

* tričko od nadace Pomocné tlapky
* grafika od p. Velčovského – Krajina s neposednou řekou
* grafika od p. Velčovského – Atlantida
* grafika od p. Velčovského – Elefantastický výhled
* autorský porcelánový servis Dvořák - Karlovarský porcelán, a.s.
* obraz od Tomáše Bíma – Kameny v pralese
* lampa od firmy Bulb – Horse Lamp, Moooi, Design Studio Front
* obraz z galerie p. Miroslava Lipiny od Borise Jirků - Starý dům v La Joya
* obraz z galerie p. Miroslava Lipiny od p. Chabery – Natura Morta I.
* obraz z galerie p. Miroslava Lipiny od Josefa Blechy
* porcelánový relief – Antalogie švihu od ak. Arch. Jiřího Laštovičky
* váza od firmy Moser - Lotosový květ

Sdružení Pomocná tlapka Dražby se účastnili tyto společnosti: Kooperativa, pojišťovna, a.s., Ferona a.s., Zentiva a.s., GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary a.s., Golem, autodoprava s.r.o., Hotel Ambassador - Zlatá husa, HORIZONT, spol. s r.o., MORAVIA STEEL a.s., CeWe Color, a.s., SAGA TRADE spol. s r. o., Společná advokátní kancelář, EUREST, spol. s r.o., S. & W. Automobily s.r.o., Gateway Int. s.r.o., Urocentrum Praha , Golf & Leisure, Lea Trade spol. s.r.o.

Kromě firem ponechali své vklady ve prospěch charitativního večera i tyto osoby: rodina Mrázova, Argman Vlastimil, Hlaváček Jan a p. Kraus

Akce Charity Golf Party si vydobyla své místo v kalendáři významných charitativních akcí. Je potřeba připomenout, že tato charitativní akce je organizována tak, aby 100% výtěžek určený pro charitu skončil u obdarovaných, kterým je určen. V žádném případě není krácen o náklady na organizaci celé akce. O to větší může být hrdost všech účastněných na to, že pomáhají věcem, které nejsou jejich povinností.FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447