česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Plzeň

(29.10. 2008)
Plzeň
Dino parkV Plzni se pořádá mnoho společenských a kulturních akcí a tak se zde nikdy nebudete nudit. A tady je několik míst, která určitě stojí za svoji návštěvu:
Plzeňský pivovar - Pivovar Plzeňský Prazdroj, a. s. patří mezi nejvýznamnější společnosti ve svém oboru v České republice. Více než 160 let vyrábí výjimečné pivo Pilsner Urquell, které se stalo symbolem českého umění vařit skvělé pivo. Vidět a projít si zde můžete jedinečnou bránu do pivovaru, sladovnu, varnu, pivovarské sklepy, ukázku bednářského umění, kvasné místnosti a ukázku stáčení do lahví a distribuce. Pokud budete chtít, můžete si po prohlídce sednout do místní restaurace, kde samozřejmě točí Pilsner Urquell a pochutnat si na něčem dobrém k snědku.
Dino park - se nachází v ZOO Plzeň, najdete tu repliky dinosaurů v jejich životní velikosti. Ne jen že všechny vydávají zvuky, ale některé z nich jsou i pohyblivé a tak máte na chvíli pocit, že jste se ocitli v pravěku. Je to unikátním zábavný park pro nejširší veřejnost. Můžete tu navštívit i 3D kino. Vystaveno je tu něco kolem 20 exponátů těchto zajímavých zvířat druhohor. Když se postavíte k největšímu exponátu Apatosauruse připadáte si děsně maličcí. Pro děti je tu i krásné dětské hřiště a stánky s občerstvením.
Plzeňské historické podzemí - prohlídka vede středověkými podzemními chodbami v centru Plzně. Je zde umístěno i velké množství středověkých historických předmětů. Od 12. 9. probíhá výstava prací studentů střední uměleckoprůmyslové školy nazvaná Sochaři v podzemí.
Katedrála sv. Bartoloměje - v povědomí širší veřejnosti je známa mj. nejvyšší kostelní věží v Čechách (necelých 103 m).
Západočeské muzeum - Sbírky muzea, založeného v r. 1878, obsahují kolem 2 miliónů předmětů. Světovým unikátem je expozice Plzeňské městské zbrojnice.
.FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447