česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Lázně Poděbrady

(9.10. 2008)
Nejvýznamějším rokemv dějinách města a posléze i lázní se stal rok 1905. Na začátku minulého století se rozhodl majitel poděbradského panství kníže Hohenlohe ve městě vybudovat vodovod. Pozval si proto známého německého proutkaře Karla von Bulova, který ve zmíněný rok objevil na zámeckém nádvoří v hloubce 96,7 m pramen minerální vody. Poděbradská přírodní uhličitá minerální voda se stala pro další rozvoj města hotovým pokladem. Tradice lázeňství započala v Poděbradech svoji éru o tři roky později.
5. června 1908, kdy na doporučení městského lékaře dr. Boučka nechal kníže slavnostně vysvětit Knížecí lázně. Zahajovací lázeňská přinesla nečekaný úspěch, který byl předzvěstí nového ,, zlatého " věku lázeňského města.
Do historie lázní se nesmazatelně zapsal profesor dr. Václav Libenský, zakladatel a první prezident České kardiologické společnosti, jehož zásluhou získaly Poděbrady velké renomé po celé Evropě.
V lázních se léčí onemocnění srdce a cév, cukrovka, nemoci pohybového aparátu.
V Poděbradech můžete navštívit zámek a mnoho jiných zajímavých míst.FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447