česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Sušická rozhledna Svatobor

(15.9. 2008)
Svatobor rozhlednaRozhledna Svatobor stojí na bývalém starém sídlišti pohanských předků a na místě náboženských obřadů. Je vysoká 36,6m se 182 schody. Za krásného počasí máte nádherný výhled do kraje. Za jasného počasí máte možnost shlédnout hřebeny Plesného i Polední hory.
Vchod na rozhlednu se nachází v chatě, která je sní spojena.Můžete se tu ubytovat a občerstvit v příjemné restauraci, která je srubového typu. Před chatou si můžete upéct vuřty a posedět na lavičkách a kochat se pohledem na krásy šumavy. Pak můžete sejít do města Sušice, kde se nachází muzeum, ve kterém se dozvíte zajímavosti z historie Sušice a jeho okolí. Dále je tu i výstava skla vyráběného v nedalekých sklárnách, které bohužel už neexistují, je tu pouze jedna ve vesničce Annín vzdálené asi 8 Km od Sušice. Největší zajímavostí pro děti je mechanický betlém, který vznikl před několika lety díky místním řezbářům. Velmi zajímavá je expozice věnovaná výrobě sirek, které Sušici proslavily po celém světě.
Po Prohlídce muzea se projděte po náměstí s historickou kašnou a radnicí. Na rohu radnice najdete světelnou mapu, která vám pmůže s výběrem dalších výletů po okolí.FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447