česky - english - по-русски - française - deutsch
AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Hluboká nad Vltavou

(15.8. 2008)
DaněkOhrada v Hluboké nad Vltavou


Protože můj malý syn, kterému budou v listopadu tři roky miluje vlaky, rozhodla jsem se s ním podniknout další výlet. Ráno jsme nasedli v Sušici na vlak a vyjeli směr Hluboká nad Vltavou.
Když jsme dorazili do cíle, museli jsme ujít necelé dva kilometry, abychom došli k zámku Ohrada.
Tento zámek vznikl díky Adamovi Františkovi Swarzenberkovi, který jej nechal postavit v letech 1708 – 1713, hlavně pro účely honosných honů, které se zde pořádali. Tento zámek sloužil svému účelu 130 let. Dnes se tu nachází muzeum, které vzniklo v první polovině 19. století díky místním lesníkům. Sbírka v tomto muzeu obsahuje 20. tisíc exponátů týkajících se lesnictví, myslivosti a rybářství. Mě nejvíce zaujali sbírky zbraní a vypreparovaná zvířata. Ta se líbila i mému synkovi.
Po prohlídce muzea jsme se vydali do místní ZOO Ohrada, která se nachází hned vedle zámku.

Tato ZOO není tak veliká jako Plzeňská nebo Pražská, ale přesto má své kouzlo a můžete tu shlédnout mnoho zajímavých zvířat a ptáků. Romantické prostředí této Zoologické zahrady dodává i sousedící Munický rybník, na který máte nádherný výhled a jeho malá část tvoří i součást ZOO. Na protějším břehu vidíme honosný zámek Hluboká nad Vltavou. Chodíte tu po zajímavých cestičkách tvořených i romantickými dřevěnými můstky. Viděli jsme tu medvědy, vlky, rysa, vydry, klokany a mnoho dalších zvířat. Jedna část je věnovaná i mnoha druhům dravců a sov.

V ZOO máte i možnost příjemného posezení s občerstvením, které vám zpestřují voliéry s exotickým ptactvem a výhledem na rybník. Na konci zoologické zahrady uvidíte veliké dětské hřiště pro děti plné dřevěných a provazových prolézaček, s klouzačkou a houpačkami. Děti se jednou prolézačkou dostanou do výběhu malých roztomilých koz, se kterými si mohou hrát. Rodiče mohou zatím trávit čas odpočinkem při kávě nebo jiném občerstvení u dřevěných stolů s lavicemi a stylovým barem a sledovat své dovádějící ratolesti. Stojí tu i velká restaurace, ve které můžete shlédnout velké mořské akvárium.
Zoologická zahrada Ohrada se bude i nadále rozšiřovat, jak jsem se dozvěděla od jednoho z ošetřovatelů. Pro malého, ale i pro mě to byl moc fajn zážitek.

Vy se můžete vydat dál podél rybníka a nebo přejet autem do středu města a prohlédnout si zámek Hluboká a navštívit místní galerie. V tomto městě je i mnoho sportovního využití. Nejznámější je asi zdejší golfové hřiště, ale je tu i mnoho cyklistických tras, koupaliště, tenisové kurty, atd.
A tak doufám, že jsem Vám napsala další zajímavý tip na výlet.FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447